Ancelotti: słowa Baslera o moim odejściu to był żart

Ancelotti: słowa Baslera o moim odejściu to był żart

Już we wtorek Bayern Monachium meczem z Anderlechtem rozpocznie rywalizację w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2017/18. Sytuacja jednak wokół Bawarczyków nie należy do najspokojniejszych. Do dyskusji tych odniósł się na konferencji przedmeczowej, trener Bayernu Carlo Ancelotti. Włoski szkoleniowiec zabrał także głos na temat mocnego wywiadu Roberta Lewandowskiego.

– Słyszałem, że Ancelotti już podpisał kontrakt z chińskim klubem. Z tego, co wiem, odejdzie zimą, kiedy w Chinach rozpocznie się nowy sezon – powiedział były piłkarz Bayernu Mario Basler. Czym wywołał niemałą burzę. Nie wszyscy uwierzyli Baslerowi, ale wiele osób wzięło słowa ex–piłkarza monachijczyków na poważnie i już snuło domysły, kto mógłby włoskiego szkoleniowca w najbliższym czasie zastąpić. Nie będzie to jednak potrzebne. Włoch, bowiem na konferencji prasowej jasno zadeklarował, że w ogóle nie myśli o opuszczeniu drużyny mistrza Niemiec.

– Problem polega na tym, że zbyt wiele osób słowa Baslera potraktowało poważnie i nie zrozumiało tego żartu – powiedział Ancelotti. Przed spotkaniem z Anderlechtem odniósł się również do najbardziej komentowanych wydarzeń w ostatnich dniach, czyli wywiadu, jakiego udzielił Robert Lewandowskim tygodnikowi "Der Spiegel", w którym opowiedział o swoich wrażeniach dotyczących przygotowań do nowego sezonu oraz wypunktował sprawy, jego zdaniem decydujące o braku wygranej w Lidze Mistrzów. – Nie muszę rozmawiać z Lewandowskim na temat wywiadu, jakiego ostatnio udzielił. Będę z nim rozmawiał oczywiście, ale o wtorkowym spotkaniu – powiedział, próbując uspokoić emocje i udowodnić, że słowa polskiego napastnika nie mają przełożenia na grę Bawarczyków i atmosferę w szatni.

Czy tak właśnie jest – odpowiedź na to pytanie da wtorkowy mecz z Anderlechtem. Dla monachijczyków jest on tym ważniejszy, że w sobotę Bayern niespodziewanie przegrał z Hoffenheim 0:2, co wzbudziło spory niepokój wśród kibiców FCB. Spotkanie w fazie grupowej Champions League to doskonała okazja, by uciszyć burzliwą atmosferę wokół drużyny.

źródło: Przeglad Sportowy