Porażka SC Freiburg, Gikiewicz rezerwowym

RB Lipsk pokonał u siebie SC Freiburg 4:1 w pierwszym niedzielnym spotkaniu drugiej kolejki niemieckiej Bundesligi. W zespole gości całe spotkanie wśród rezerwowych spędził polski bramkarz Rafał Gikiewicz, natomiast poza kadrą meczową znalazł się Bartosz Kapustka.

Do przerwy prowadzili przyjezdni. W 23. minucie gola strzelił Florian Niederlechner. Druga połowa należała już do gospodarzy. Tuż po przerwie do remisu doprowadził Timo Werner. Drugą bramkę dla miejscowych zdobył Willi Orban. Następnie dublet skompletował Werner, a wynik ustalił Bruma.

Zespół z Lipska po dwóch rozegranych meczach ma na swoim koncie trzy punkty. W następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Hamburger SV.

Natomiast drużyna z Fryburga zdobyła do tej pory jedno "oczko". Jej kolejny rywalem będzie u siebie Borussia Dortmund.

RB Lipsk - SC Freiburg 4:1 (0:1)

Bramki: Werner 48, 71, Orban 55, Bruma 80 - Niederlechner 23.

Czerwona kartka: Hofler 81 - za drugą żółtą (SC Freiburg).

źródło: ASInfo