Kamiński: dzięki występom w Niemczech wracam do kadry

Kamiński: dzięki występom w Niemczech wracam do kadry

Po czterech latach nieobecności Marcin Kamiński wraca do reprezentacji Polski. Gracz VfB Stuttgart awansował ze swoją drużyną do Bundesligi i jak powiedział w rozmowie z "Super Expressem", dzięki temu jest bliżej wyjazdu z kadrą na Mundial w Rosji.

- Gdy zadzwonił trener, była to superwiadomość dla mnie. Muszę robić wszystko, żeby regularnie grać w Bundeslidze, no i wygrywać, bo to na pewno pomoże w zadomowieniu się w reprezentacji i ewentualnym wyjeździe na mundial - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" Kamiński.

Były obrońca Lecha Poznań w swoim pierwszym meczu w niemieckiej ekstraklasie zagrał pełne 90 minut, ale jego drużyna uległa na wyjeździe Hercie Berlin 0:2. Polak nie może jednak być zadowolony z debiutu, choć z drugiej strony nie miał udziału przy żadnej ze straconych bramek.

Teraz przed obrońcą wyjazd na zgrupowanie reprezentacji i mecze z Danią i Kazachstanem. Dla Kamińskiego będzie to powrót po czterech latach, ale Adam Nawałka powołał wielu zawodników, z którymi już wcześniej występował, także nie powinno być problemów z aklimatyzacją.

- Widocznie tak musiało być i dzięki występom w Niemczech wracam. Wiedziałem, że w Polsce nie mogę już zrobić kroku do przodu. Potrzebowałem nowych bodźców i wyzwania - stwierdził Kamiński.

źródło: onet.pl