Hat-trick Pierre-Emericka Aubameyanga w Pucharze Niemiec

Hat-trick Pierre-Emericka Aubameyanga w Pucharze Niemiec

Bez najmniejszych problemów poradziła sobie Borussia Dortmund w rozgrywanym w sobotnie popołudnie w ramach 1. rundy Pucharu Niemiec starciu przeciwko grającemu na co dzień w szóstej lidze 1. FC Rielasingen-Arlen. O zwycięstwie dortmundczyków (4:0) i zarazem ich awansie do kolejnej fazy pucharowych zmagań zadecydowało wczesne trafienie Marca Bartry oraz aż trzy gole Pierre-Emericka Aubameyanga.

Gabońskiemu napastnikowi hat-trick uzyskany w tym spotkaniu (w 41., 55. i 80. minucie) pozwolił także zapisać się złotymi zgłoskami na kartach historii dortmundzkiego klubu. Dla Aubameyanga bramki te były bowiem kolejno 122., 123. i 124. uzyskanym przez niego trafieniem w meczu o stawkę, w trykocie Borussii (w jego 191. oficjalnym występie).

Ten bilans zagwarantował mu awans na pierwszą pozycję w rankingu najskuteczniejszych, zagranicznych napastników dortmundzkiego klubu wszech czasów. Aubameyang zostawił w tyle legendarnego Szwajcara Stephane Chapuisata (123 gole) oraz plasującego się na trzecim miejscu w tym zestawieniu kapitana reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego (103 gole).

Aubameyang, który barwy BVB reprezentuje od czterech lat, jest także na najlepszej drodze, by niewykluczone, że nawet i w tym sezonie, jeśli tylko ten pozostanie w Dortmundzie, objąć pozycję lidera również w ogólnej klasyfikacji najlepszych strzelców Borussii w jej dziejach. Ten tytuł należy aktualnie do obecnego dyrektora sportowego BVB Michaela Zorca, który w 581 meczach o stawkę dla Borussii zdobył rekordowe 161 bramek. Aubameyangowi do wyśrubowania tego rezultatu brakuje na chwilę obecną 37 trafień.

źródło: onet.pl