Saga transferowa z udziałem Ousmane Dembele dobiega końca

Saga transferowa z udziałem Ousmane Dembele dobiega końca

Wiele wskazuje na to, że trwająca od paru dni saga transferowa z udziałem Ousmane Dembele powoli dobiega końca. Jeszcze w tym tygodniu dortmundzki klub ma bowiem podjąć ostateczną decyzję w sprawie 20-letniego zawodnika.

- Dziś wieczorem usiądziemy do rozmów, a jutro rano klub poinformuje o tym, co robi dalej - powiedział w sobotę, przed meczem 1. rundy Pucharu Niemiec przeciwko 1. FC Rielasingen-Arlen szkoleniowiec BVB, Peter Bosz.

Dembele tematem numerem jeden nie tylko w Dortmundzie, ale w całym, niemieckim środowisku piłkarskim, pozostaje już od paru dni. Młodym Francuzem, który w minionym sezonie stanowił filar dortmundzkiej ofensywy, poważnie zainteresowana jest bowiem FC Barcelona. Również sam Dembele chętny jest do przenosin do hiszpańskiego giganta, ale na transfer nie wyraziła jeszcze zgody Borussia.

Dortmundczycy żądają bowiem od Katalończyków astronomicznej kwoty, mającej sięgać ponad 120 milionów euro, na którą nie chce zgodzić się hiszpański klub. Jak na razie. Rozmowy nie zostały bowiem jeszcze zakończone i wciąż nie wiadomo, jaki będzie ich finał.

Sam Dembele, choć z BVB związany jest jeszcze czteroletnią umową, nie widzi już jednak specjalnie dla siebie miejsca w szeregach Borussii. W miniony czwartek ten nie pojawił się na boisku treningowym dortmundzkiej drużyny, o czym nie poinformował również samych przedstawicieli klubu.

Za karę 20-latek został zawieszony i w nadchodzących dniach nie będzie brał udziału ani w zajęciach treningowych z zespołem, ani też nie wystąpi w sobotnim starciu pucharowym z amatorskim 1. FC Rielasingen-Arlen. Choć to akurat, samemu Dembele w obecnej sytuacji może być całkiem na rękę.

źródło: onet.pl