Borussia Dortmund ograła AC Milan, popis Aubameyanga

Dwie dobre wiadomości dla kibiców Borussii Dortmund. We wtorek ich zespół pokonał w towarzyskim turnieju International Champions Cup Milan 3:1, a dwa gole strzelił niezawodny Pierre Emerick Aubameyang. Mimo wielu ofert napastnik ma zostać w BVB. W meczu z Włochami 45 minut zaliczył także Łukasz Piszczek.

Chelsea i Milan – te dwa zespoły wymieniało się ostatnio jako głównych kandydatów po pozyskania Aubameyanga. We wtorek szanowany niemiecki dziennik „Kicker” podał, że bramkostrzelny napastnik nigdzie się nie wybiera i zostanie w Niemczech jeszcze co najmniej rok.

Potwierdzeniem tej wiadomości był występ piłkarza w towarzyskim meczu z Milanem, który odbył się także we wtorek w Kantonie. Zawodnicy nie mieli łatwego zadaniem, bowiem przed spotkaniem nad stadionem przeszła ulewa.

Król strzelców Bundesligi nie dość, że zagrał od pierwszej minuty, to został bohaterem. Strzelił gola na 2:0 z rzutu karnego i na 3:1 po dobrym podaniu Christiana Pulisicia. Prowadzenie Borussii dał Nuri Sahin, a jedyne trafienie dla Milanu zanotował Carlos Bacca.

We włoskiej drużynie wystąpiło kilku nowych piłkarzy. Widać było, że jeszcze nie są ze sobą zgrani. Do składu mediolańczyków nie został jeszcze włączony sprowadzony kilka dni temu z Juventus Leonardo Bonucci.

Łukasz Piszczek zagrał w barwach BVB 45 minut. Został zmieniony w przerwie przez Feliksa Passlacka.

źródło: Eurosport