Thomas Mueller: nie chodzi o to, by wygrywać tytuły

Thomas Mueller: nie chodzi o to, by wygrywać tytuły

Od poniedziałku piłkarze Bayern Monachium są w Azji, gdzie w ramach prawie dwutygodniowego zgrupowania przygotowują się do nowego sezonu. W nim zespół Carlo Ancelottiego zawalczy między innymi o szóste z rzędu mistrzostwo Niemiec.

Na wtorkowym spotkaniu z dziennikarzami w Szanghaju weteran monachijskiej drużyny Thomas Mueller zapewnił jednak, że to nie na trofeach i tytułach zależy Bawarczykom w pierwszej kolejności, ale 'jedynie' o byciu zawsze i wszędzie - najlepszymi.

- Nie chodzi o to, by wygrywać tytuły, ale tylko o to, by być najlepszym. Tydzień po tygodniu gromadzić punkty i być na samym szczycie - oznajmił 27-letni napastnik. - Nie ma znaczenia to, że w ostatnich latach pięć razy z rzędu zdobyliśmy mistrzostwo. Naszym celem jest spoglądanie każdego tygodnia na tabelę i oglądanie Bayernu Monachium na samej jej górze. Wtedy będziemy usatysfakcjonowani i wtedy też będziemy mieć przyjemną niedzielę. Nad tym pracujemy również każdego dnia - dodał Mueller.

Aktualnie - w pocie czoła w Azji. W środę (19 lipca), o 19:30 czasu lokalnego i 13:30 środkowoeuropejskiego Bawarczyków czekać będzie drugi poważny po weekendowym turnieju o Telekom Cup wygranym zresztą przez nich, sprawdzian formy. W Szanghaju mistrzowie zmierzą się bowiem w spotkaniu towarzyskim z Arsenalem Londyn.

- Mecz przeciwko Arsenalowi pomoże nam poprawić naszą dyspozycję i zwiększyć także naszą gotowość do rozpoczęcia sezonu - stwierdził szkoleniowiec Bayernu Carlo Ancelotti.

Co najmniej po sobotnim turnieju w Moenchengladbach, w którym jego podopieczni bez większych problemów pokonali jednak czwarty zespół minionego sezonu TSG 1899 Hoffenheim oraz ósmy Werder Brema raczej nikt nie ma jednak wątpliwości, że już teraz, na miesiąc przed startem bundesligowej kampanii 2017/18 Bayern jest w rewelacyjnej formie, a nadchodzące tygodnie dla zawodników monachijskiej drużyny powinny być jedynie niewielkim szlifowaniem ich kondycji.

źródło: onet.pl