Peter Bosz zabrał głos w sprawie Aubameyanga

Peter Bosz zabrał głos w sprawie Aubameyanga

Nadal nie wiadomo, czy w nadchodzącym sezonie barwy Borussii Dortmund wciąż reprezentował będzie Pierre-Emerick Aubameyang. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny król strzelców Bundesligi w dalszym ciągu zainteresowany jest zmianą pracodawcy, ale nie znalazł się jeszcze klub, który byłby w stanie zapłacić za niego astronomiczną kwotę, żądaną przez dortmundzki klub.

Kierownictwo BVB nadal stoi bowiem twardo na stanowisku, że zgodzi się na odejście Aubameyanga z Dortmundu, jeśli ktoś przeleje na ich konto zawrotne 70 milionów euro. Niemal codziennie pojawiają się nowe doniesienia i spekulacje w sprawie ewentualnego transferu Gabończyka, ale o konkretnych ofertach niewiele wiadomo.

Sam Aubameyang z pozostałą częścią dortmundzkiej drużyny i ku uciesze nowego trenera Borussii Petera Bosza przygotowuje się z kolei aktualnie do nowego sezonu jak gdyby nic podczas zgrupowania w Azji.

- Spekulacje będą pojawiać się jeszcze w mediach aż do końca sierpnia. Nie tylko odnośnie Aubameyanga, ale również innych zawodników. Te są jednak zupełnie zbyteczne - oświadczył holenderski szkoleniowiec podczas wtorkowej konferencji prasowej. - Auba jest świetny i jestem szczęśliwy, że mamy go w naszej kadrze - dodał Bosz.

Jak długo jeszcze Holender będzie miał jednak okazję cieszyć się obecnością gabońskiego snajpera w szeregach Borussii, pozostaje kwestią otwartą. Pewne jest co najmniej to, że Aubameyang nie opuści Dortmundu w kierunku Chin. W Państwie Środka okno transferowe zostało bowiem zamknięte już w miniony piątek. Na chwilę obecną za największych faworytów zainteresowanych pozyskaniem 28-latka uchodzą AC Milan i londyńska Chelsea.

źródło: onet.pl