Kapustka: czułem, że Freiburg naprawdę mnie chce

Kapustka: czułem, że Freiburg naprawdę mnie chce

Od soboty SC Freiburg przebywa w austriackim Schruns, gdzie przygotowuje się do nadchodzącego sezonu. W obozie treningowym bierze także udział zakontraktowany przez Freiburg w minionym tygodniu reprezentant Polski Bartosz Kapustka.

20-letni pomocnik przez pierwsze dni nie mógł uczestniczyć w zajęciach z drużyną ze względu na uraz stawu skokowego, jakiego ten nabawił się podczas meczu ze Słowacją na tegorocznych młodzieżowych mistrzostwach Europy. Dopiero w poniedziałek miał okazję po raz pierwszy trenować z zespołem.

Na łamach oficjalnej strony swojego nowego pracodawcy Kapustka przyznał, że jego celem jest jak najszybsze odzyskanie optymalnej formy, jaką ten prezentował podczas ubiegłorocznego EURO we Francji.

- Chcę wrócić do mojej najlepszej formy i zacząć znów grać regularnie. Muszę zapomnieć o minionym sezonie, pozostać zdrowym i odzyskać stabilność w mojej grze. Nad tym też pracuję aktualnie - oznajmił 14-krotny reprezentant Polski.

Kapustka ma nadzieję, że to właśnie Freiburg i fryburska drużyna, który miniony sezon ukończyła na siódmym miejscu w tabeli Bundesligi, umożliwią mu realizację tych celów.

- Wielokrotnie rozmawiałem z przedstawicielami klubu i trenerem i szybko odniosłem wrażenie, że Freiburg naprawdę mnie chce. Oczywiście wiedziałem już wcześniej o młodych zawodnikach, którzy dostają tu szansę na rozwój, jak również o tym, że w tym klubie stawia się na ciężką pracę. To dla mnie ważne - powiedział polski pomocnik.

Istotna jest dla niego również sama gra w Bundeslidze, będąca jedną z najsilniejszych lig w Europie. - Bundesliga jest dla mnie prawdziwym wyzwaniem - powiedział 20-latek, który do Fryburga został sprowadzony w miejsce starszego od niego o cztery lata Vincenzo Grifo.

Kapustce na przygotowanie się do debiutu na boiskach niemieckiej ekstraklasy został miesiąc. Jego nowa drużyna rozgrywki sezonu 2017/18 zainauguruje bowiem w niedzielę, 20 sierpnia od spotkania przed własną publicznością z Eintrachtem Frankfurt.

Już wcześniej reprezentant Polski będzie miał okazję sprawdzić się jednak w jednym z dwóch meczów testowych, jakie czekają jeszcze w letniej przerwie fryburczyków, a być może i także w spotkaniach rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy, jakie Freiburg rozegra 27 lipca i 3 sierpnia.

źródło: onet.pl