Wagner na dłużej w TSG 1899 Hoffenheim

TSG 1899 Hoffenheim myśli przyszłościowo. Klub z Sinsheim właśnie przedłużył o kolejny rok umowę ze swoim doświadczonym i bramkostrzelnym napastnikiem Sandro Wagnerem. Nowy kontrakt 29-letniego Niemca obowiązywać będzie do końca czerwca 2020 roku.

Wagner, który do zespołu Hoffenheim dołączył latem 2016 roku z SV Darmstadt 98, w swoim pierwszym sezonie w barwach Wieśniaków w 31 meczach rozegranych na boiskach niemieckiej ekstraklasy uzyskał 11 goli i pod tym względem był także drugim (po Andreju Kramariciu) najskuteczniejszym strzelcem drużyny.

Jego trafienia oraz dodatkowo cztery zdobyte przez niego asysty przyczyniły się także w sporej mierze do tego, że Hoffenheim na koniec bundesligowej kampanii 2016/17 uplasował się tuż za podium, na czwartym miejscu w tabeli i zapewnił sobie tym samym historyczne kwalifikacje do przyszłej edycji Ligi Mistrzów.

- Sandro to silny typ zawodnika, którego występy miały decydujący wpływ na nasze osiągnięcia w minionym sezonie - powiedział dyrektor sportowy klubu z Sinsheim, Alexander Rosen. - (…) Jego osobowość dobrze wpływa na naszą drużynę. Jest osobowością zarówno na boisku, jak i w szatni - dodał szkoleniowiec Wieśniaków, Julian Nagelsmann.

Z przedłużenia umowy w Sinsheim zadowolenia nie ukrywał także sam Wagner, który dzięki przekonującym występom w zakończonym półtora miesiąca sezonie, miał okazję zadebiutować również w tym roku w barwach reprezentacji Niemiec (podczas Pucharu Konfederacji).

- Jestem szczęśliwy, że dane mi będzie współpracować z tym klubem także w kolejnych latach. Chcę pomóc mu w odnoszeniu dalszych sukcesów w przyszłości - oświadczył Wagner.

źródło: onet.pl