Emocjonalne pożegnanie Matthiasa Gintera z kibicami BVB

Emocjonalne pożegnanie Matthiasa Gintera z kibicami BVB

Po trzech latach gry w Borussii Dortmund Matthias Ginter przechodzi do ligowego rywala dortmundczyków Borussii Moenchengladbach, gdzie wypełni lukę na środku obrony, jaką pozostawił po sobie Andreas Christensen po powrocie, po okresie dwuletniego wypożyczenia do londyńskiej Chelsea.

Na swoim profilu na Instagramie 23-letni Ginter zamieścił emocjonalne pożegnanie z fanami swojej byłej już drużyny, dla której w trakcie swojego trzyletniego pobytu w Dortmundzie rozegrał ponad sto spotkań o stawkę i z którą w 2014 roku wywalczył Superpuchar Niemiec, a w tym sezonie także Puchar DFB.

- Zawsze, kiedy wychodziłem na murawę, spoglądałem w kierunku trybuny południowej. Te emocje i zaangażowanie, które biły od niej, dodawały mi sił w każdym meczu. Dołączyłem do BVB przed trzema laty, będąc młodym jeszcze chłopakiem. Tutaj mogłem się dalej rozwinąć i dojrzeć. W ponad stu spotkaniach rozegranych dla Dortmundu dałem z siebie wszystko i przeżyłem z tym zespołem i klubem niezapomniane momenty: wspaniałe, jak noc po wygraniu pucharu w Berlinie, ale także i trudne, jak atak na nasz drużynowy autokar. Niezależnie od tego, co działo się, klub i fani byli zawsze z nami. Ten czas spędzony z nimi bardzo wiele dla mnie znaczy. To był dla mnie zaszczyt i za to chciałbym wszystkim ogromnie podziękować (...) - napisał 14-krotny reprezentant Niemiec.

Teraz dla Gintera rozpoczyna się nowy etap w jego karierze. Z Borussią Moenchengladbach, która bundesligową kampanię 2016/17 ukończyła na dziewiątym miejscu w tabeli, 23-letni obrońca związał się czteroletnią umową, aż do końca czerwca 2021 roku.

źródło: onet.pl