Tłumy na trybunach. Rekord frekwencji pobity

Tłumy na trybunach. Rekord frekwencji pobity

Jeszcze nigdy wcześniej w dziejach niemieckiej ligi mecze z udziałem klubów Bundesligi oraz 2. Bundesligi nie cieszyły się tak ogromnym zainteresowaniem, jak miało to miejsce w zakończonej miesiąc temu kampanii 2016/17.

Jak poinformowała w piątek Niemiecka Liga Piłkarska (DFL), wszystkie 612 spotkań pierwszej i drugiej ligi rozegranych w sezonie 2016/17 obejrzało na żywo, na stadionach rekordowe 19 049 362 widzów.

- Popularność Bundesligi i 2. Bundesligi nie ustaje - powiedział przewodniczący DFL Christian Seifert. - Zarówno, jeśli chodzi o liczbę fanów pojawiających się na stadionach, jak również tych oglądających mecze przed telewizorami zainteresowanie niemiecką ligą jest z roku na rok coraz większe. Nic nie wskazuje również na to, że taki stan rzeczy w nadchodzących latach mógłby ulec zmianie - dodał 48-letni Niemiec.

W sezonie 2016/17 mecze Bundesligi gromadziły na stadionach przeciętnie 40 693 widzów. W przypadku 2. Bundesligi zaś - średnio 21 560, co było rekordowym zarazem wynikiem w tym zakresie w historii niemieckich drugoligowych zmagań. Ogromną zasługę w tym rezultacie miały grające w tym roku na zapleczu Bundesligi dwa tradycyjne i wielkie kluby: VfB Stuttgart oraz Hannover 96.

źródło: onet.pl