Porażka Borussii, wygrana Bayeru

Bayer Leverkusen wygrał 3:1 (3:0) z Energie Cottbus w meczu III rundy Pucharu Niemiec. Awans do kolejnej rundy tych rozgrywek wywalczył także Werder Brema.

Gole dla Bayeru strzelali Patrick Helmes, Michal Kadlec i Renato Augusto. Honorowe trafienie dla ekipy z Chociebuża zdobył w doliczonym czasie gry reprezentant Albanii Ervin Skela.

W składzie Bayernu nie pojawił się Tomasz Zdebel. Mariusz Kukiełka z Energie także nie pojawił się na murawie.

Borussia Dortmund przegrała 1:2 (1:0) z Werderem Brema. Wynik meczu otworzył w 11. minucie Alexander Frei, ale w drugiej połowie gole strzelali tylko piłkarze Werderu Hugo Almeida i Claudio Pizarro.

Do sporej niespodzianki doszło w meczu Karlsruher SC z ekipą 2. Bundesligi - Wehen Wiesbaden. Faworyt zawiódł na całej linii, a bramkę na wagę awansu dla gości zdobył Ronny Konig.

W ostatnim środowym meczu VfL Wolfsburg pewnie pokonał Hansę Rostock 5:1. Bohaterem gospodarzy został zdobywca trzech bramek - Grafite. W ekipie "Wilków" zabrakło Jacka Krzynówka.

Wyniki III rundy Pucharu Niemiec:

środa

Bayer Leverkusen - Energie Cottbus 3:1 (3:0)

Bramki: Patrick Rolfes (12), Michal Kadlec (29), Reanto Augusto (43) - Ervin Skela (90)

Borussia Dortmund - Werder Brema 1:2 (1:0)

Bramki: Alexander Frei (11) - Hugo Almeida (62), Claudio Pizarro (80)

Karlsruher SC - Wehen Wiesbaden 0:1 (0:0)

Bramka: Ronny Konig (71)

VfL Wolfsburg - Hansę Rostock 5:1 (0:0)

Bramki: Grafite (58, 86, 90), Kai Bulow (68-sam.), Christian Gentner (80) - Mario Fillinger (68)

wtorek

VfB Stuttgart - Bayern Munchen 1:5 (0:3)

Bramki: Mario Gomez (85) - Schweinsteiger (14 i 55-karny), Ribery (16), Toni (43), Ze Roberto (59)

Carl Zeiss Jena - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:4 (0:1)

Bramki: Schembri (67) - Farfan (19, 66), Rakitic (71), Kuranyi (90)

Freiburg - Mainz 05 1:3 (0:1)

Bramki: Krmas (71) - Bungert (47), Bance (65), Soto (80)

Hamburger SV - TSV 1860 Monachium 3:1 (1:0)

Bramki: Olic (44, 78, 84) - Bierofka (86)