Lewandowski liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi

Robert Lewandowski strzelił dwa gole w wygranym przez Bayern Monachium 6:0 (3:0) wyjazdowym meczu z VfL Wolfsburg, który przypieczętował zdobycie przez ekipę Carlo Ancelottiego mistrzostwa Niemiec. Trafienia te pozwoliły mu objąć prowadzenie w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników Bundesligi.

Polak oba gole strzelił w pierwszej połowie spotkania. W 36. minucie wykorzystał podanie Thomasa Muellera, zaś tuż przed przerwą idealnie wykończył zagranie Kingsleya Comana. Łącznie w tym sezonie strzelił już 28 goli i wyprzedza drugiego w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników Bundesligi Pierre-Emericka Aubameyanga z Borussii Dortmund o jedno trafienie.

Walka o trofeum dla najlepszego snajpera zapowiada się pasjonująco. Do zakończenia sezonu pozostały jeszcze trzy kolejki. Bayern zagra w nich kolejno z SV Darmstadt, RB Lipsk i SC Freiburg. BVB z kolei czekają starcia z TSG 1899 Hoffenheim, FC Augsburg i Werderem Brema. Czy Polak zdoła utrzymać prowadzenie? To pokaże czas.