Zwycięstwo Stuttgartu, czerwona kartka Boenischa i porażka TSV 1860

Piłkarze VfB Stuttgart pokonali przed własną publicznością Karlsruher SC 2:0 (1:0) w ostatnim niedzielnym meczu 28. kolejki 2. Bundesligi.

Na Mercedes-Benz-Arena całe zawody w szeregach Die Schwaben zaliczył Marcin Kamiński. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Japończyk Takuma Asano.

Dzięki szesnastej wygranej w sezonie pięciokrotni mistrzowie Niemiec awansowali na pozycję lidera tabeli. Nad drugim w klasyfikacji Hannover 96 mają tylko punkt przewagi.

FC Erzgebirge Aue rozbił u siebie TSV 1860 Monachium 3:0 (1:0) w niedzielnym meczu 28. kolejki.

Na murawie Sparkassen-Erzgebirgsstadion w podstawowym składzie gości wystąpił Sebastian Boenisch. Cztery minuty przed przerwą były reprezentant Polski ujrzał za taktyczne przewinienie czerwoną kartkę.

Dwa gole dla gospodarzy zdobył po rzutach karnych Dimitrij Nazarow, a trafienia Azera przedzieliła jeszcze bramka Cebio Soukou.

Bawarskie "Lwy" doznały w ten sposób czternastej porażki w sezonie i spadły na czternaste miejsce w tabeli. Nad otwierającym strefę spadkową FC St. Pauli mają trzy punkty przewagi.

źródło: ASInfo