Bez bramek w Hamburgu

W 4. kolejce Ligi Europejskiej w grupie "C" Hamburger SV zremisował bezbramkowo na własnym boisku z Celtikiem Glasgow, a Rapid Wiedeń przegrał u siebie z Hapoelem Tel Awiw 0:1.

Celtic, jeżeli chciał się liczyć w dalszej walce o awans do kolejnej fazy Ligi europejskiej musiał to spotkanie wygrać. Każdy inny wynik teoretycznie eliminował szkocki klub. Wicemistrzowie Szkocji zdawali sobie z tego sprawę, ale to gospodarze byli stroną dominującą w tym spotkaniu. Piłkarze Hamburgera znacznie częściej atakowali bramkę Łukasza Załuski, ale bramkarz Celtiku nie dał się zaskoczyć. Polak rozegrał pełne 90 minut w barwach swojego klubu.

W spotkaniu pomiędzy Rapidem, a Hapoelem lepsi okazali się goście, którzy już niespełna kwadrans po rozpoczęciu meczu wyszli na prowadzenie dzięki bramce Yadina. W drugiej połowie goście z Izraela jeszcze dwukrotnie ukąsili austriacką defensywę i pokonali wiedeńczyków 3:0.

Po 4 kolejkach na czele tabeli znajduje się Hapoel Tel Awiw, który zgromadził 9 punktów. Hamburger ma 7 oczek, Rapid 4, a Celtic zaledwie 2.

Hamburger SV - Celtic Glasgow 0:0

Sędziował: Carlos Velasco Carballo (Hiszpania)
Żółte kartki: Jarolim - Caldwell, Samaras, Robson

Rapid Wiedeń - Hapoel Tel Awiw 0:3 (0:1)