Weinzierl: potrzebujemy znaleźć zawodnika, jak Lewandowski

Weinzierl: potrzebujemy znaleźć zawodnika, jak Lewandowski

Pod względem aktywności na rynku transferowym i wydanych pieniędzy na nowych zawodników w tym sezonie, FC Schalke 04 było jednym z najbardziej rozrzutnych klubów w dwóch minionych oknach transferowych. Inwestycje poczynione przez klub z Gelsenkrichen latem i zimą nie miały jednak specjalnie jak dotychczas przełożenia na wyniki osiągane przez Królewsko-Niebieskich w tegorocznych zmaganiach.

Po 25 kolejkach ligowych zmagań ci plasują się bowiem dopiero na odległym, dziewiątym miejscu w tabeli niemieckiej ekstraklasy, ze stratą aż 12 punktów do czwartej lokaty zapewniającej im klasyfikacje do przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Nie pomogło więc sprowadzenie do Gelsenkirchen za rekordowe kwoty w historii Schalke dwójki między innymi zawodników: Breela Embolo oraz Nabila Bentaleba.

Sam szkoleniowiec ekipy z Gelesenkirchen Markus Weinzierl przyznał nawet ostatnio, że nie do końca jest zadowolony z jakości i potencjału swojej aktualnej kadry, sugerując zarazem, że klub w nadchodzącym letnim oknie transferowym znów powinien dokonać wzmocnień.

42-latek wymienił już nawet także zawodników, którego pokroju życzyłby sobie mieć w swoich szeregach. - Potrzebujemy znaleźć kogoś takiego, jak napastnik Bayernu Robert Lewandowski, kolończyk Anthony Modeste czy dortmundczyk Pierre-Emerick Aubameyang - stwierdził wprost w rozmowie z niemieckim dziennikiem "Die Zeit", Weinzierl.

W jego opinii to właśnie potencjał i jakość kadry odpowiada bowiem za wyniki osiągane przez drużynę. A jej niedostateczność w przypadku Schalke jest także jego zdaniem powodem mało zachwycających występów Królewsko-Niebieskich w tegorocznych rozgrywkach.

Osłodą dla całej drużyny, jak również i kibiców klubu z Gelsenkirchen mogłoby być jednak z pewnością zwycięstwo Schalke w tegorocznej edycji Ligi Europy. Podopieczni Weinzierla po dość szczęśliwym wyeliminowaniu w 1/8 finału Borussii Moenchengladbach awansowali bowiem do ćwierćfinału rozgrywek i wciąż mają niezłe szanse, by dokładnie po 20 latach znów sięgnąć po puchar.

źródło: onet.pl