Lewandowski zarobił krocie, a mógł jeszcze więcej

82,2 mln zł - przynajmniej tyle zarobił Robert Lewandowski w 2016 roku. Napastnik Bayernu Monachium po raz trzeci z rzędu według wyliczeń "Super Expressu" został najlepiej zarabiającym polskim sportowcem. Drugie miejsce zajął występujący w NBA Marcin Gortat, a trzecie najlepsza polska tenisistka Agnieszka Radwańska.

Pierwsze miejsce Lewandowskiego nie jest wielkim zaskoczeniem. Przed rozpoczęciem obecnego sezonu Bundesligi Polak podpisał nowy kontrakt z Bayernem, na mocy którego zarabia 20 milionów euro za sezon. Łącznie Bawarczycy wypłacili "Lewemu" w 2016 roku 15,5 mln euro czyli 68,2 mln zł. Oczywiście na tym nie koniec, bo kapitan reprezentacji Polski zarabia również na reklamach takich firm jak m.in. Vistula, Gillette, Coca-Cola, Nike. Według "Super Expressu" z tego tytułu zarobił 14 mln. A przecież mogło być jeszcze lepiej, gdyby snajper przystał na lukratywną ofertę z Chin, gdzie dostawałby aż 30 mln euro za sezon. Na szczęście górę wzięły sportowe ambicje i chęć wygrania Ligi Mistrzów z Bayernem.

Drugie miejsce w zestawieniu zajął Marcin Gortat (numer jeden w latach 2012-2013). Środkowy Washington Wizards również nie może narzekać - 2016 rok zamknął kwotą 48 mln zł. Jedną z jego ostatnich inwestycji jest restauracja Urbin30 w Orlando, do której zaprosił już nowego trenera ekipy z Waszyngtonu Scotta Brooksa.

Na trzeciej pozycji, podobnie jak rok temu, uplasowała się Agnieszka Radwańska z zarobkami na poziomie 37,5 mln zł, z czego na korcie zarobiła 17 mln (ponad 4 mln dolarów). Resztę stanowią wpływy z reklam.

 

Eurosport za: "Super Express"