Markus Weinzierl: to nie może się powtórzyć

FC Schalke 04 zagra u siebie z Borussią Moenchengladbach w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy. Markus Weinzierl, trener drużyny z Gelsenkirchen, liczy, że jego podopieczni zagrają znacznie lepiej niż w miniony weekend.

W ostatnią sobotę obie ekipy rozegrały ze sobą spotkanie w Bundeslidze. Wygrała u siebie Borussia 4:2. Teraz derby Nadrenii Północnej-Westfalii zostaną dwukrotnie rozegrane w Lidze Europy. Najpierw w czwartek na Veltins-Arena.

- Wszyscy byliśmy odpowiedzialni za utratę goli w ostatnim meczu - powiedział Weinzierl, cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową.

- Moenchengladbach zagrało dobrze, wykorzystali nasze błędy. To nie może się powtórzyć - powiedział Weinzierl, cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową.

- To są inne rozgrywki. Chcemy awansować i dalej pisać naszą historię. Nasza drużyna w tym sezonie jedynie przekonuje na arenie międzynarodowej - stwierdził.

- Przed własną publicznością w obecnym sezonie gramy na razie z dużą pewnością siebie. Chcemy to w czwartek kontynuować i ustawić się w dobrej pozycji do awansu przed rewanżem na Borussia Park. Cel jest taki, aby nie stracić gola i od tego powinniśmy zacząć naszą pracę - podkreślił.

 

ASInfo