Zwycięstwo Sankt Pauli w Monachium

Piłkarze TSV 1860 Monachium ulegli u siebie FC St. Pauli 1:2 w sobotnim spotkaniu 23. kolejki rozgrywek 2. Bundesligi. Na Allianz-Arena w ekipie gospodarzy całe zawody zaliczył Sebastian Boenisch. Wśród gości natomiast pełne 90 minut zapisał w swoim dorobku Waldemar Sobota.

Lwy objęły prowadzenie osiemnaście minut przed przerwą, kiedy to na listę strzelców wpisał się Ghańczyk Lumor Agbenyenu. Wyrównał dziewięć minut później z rzutu karnego Lasse Sobiech, a po kolejnych pięciu minutach do siatki miejscowych celnie przymierzył również Marokańczyk Aziz Bouhaddouz.

Po zmianie stron kibice nie oglądali już bramek i zespół z Bawarii doznał w ten sposób drugiej z rzędu porażki, po której pozostał na czternastej pozycji w tabeli. Drużyna z Hamburga natomiast po drugiej z rzędu wygranej umocniła się na piętnastym miejscu. Obie ekipy dzieli już tylko punkt.