Formalność Schalke, remis Niemców z PAOK-iem Saloniki

Wynikiem 1:1 zakończył się rewanż Schalke 04 Gelsenkirchen z PAOK Saolniki. W spotkaniu rozegranym w Grecji górą była drużyna prowadzona przez Markusa Weinzierla i to ona gra dalej w Lidze Europy.

Sprawa awansu rozstrzygnęła się już w pierwszym meczu. PAOK przegrał u siebie gładko 0:3 i do Gelsenkirchen jechał praktycznie na wycieczkę. Piłkarze greckiej drużyny nie zamierzali jednak bez walki oddać rywalom meczu.

W 23. minucie wynik spotkania otworzył Alessandro Schoepf. 23-letni skrzydłowy skorzystał z bardzo dobrego podania Erica Maxima Choupo-Motinga. W tym momencie w dwumeczu Schalke prowadziło już 4:0. Ambitni Grecy zdołali strzelić honorowego gola. Stojącego w bramce gospodarzy Ralfa Faehrmanna pokonał… Matija Nastasić. Samobójcze trafienie Serba jeszcze w pierwszej połowie ustaliło wynik rewanżu.

Schalke bez większego wysiłku awansowało do kolejnej fazy Ligi Europy. Teraz podopieczni trenera Markusa Weinzierla mogą się już skupić na najbliższym spotkaniu ligowym. W niedzielę o 17:30 podejmą Hoffenheim.