HSV wyeliminowało FC Koeln

Hamburger SV wygrał przed własną publicznością z FC Koeln 2:0 (1:0) w spotkaniu 1/8 finału DFB Pokal. Tym samym, piłkarze "Rothosen" awansowali do kolejnej rundy rozgrywek Pucharu Niemiec.

Kibice zgromadzeni na Volkparkstadion na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali zaledwie pięć minut. Na listę strzelców wpisał się wówczas Gideon Jung. 22-latek dobiegł do odbitej piłki i z najbliższej odległości wbił ją do pustej bramki.

Gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie kwadrans przed końcowym gwizdkiem sędziego. Bobby Jung otrzymał piłkę od Junga i wbiegł z nią w pole karne. Następnie oddał płaski strzał i nie dał bramkarzowi szans na skuteczną interwencję.

Warto zaznaczyć, że pełne 90 minut w barwach gości rozegrał Paweł Olkowski. Dla Polaka było to jedenaste spotkanie w barwach FC Koeln we wszystkich rozgrywkach w obecnym sezonie.