Pięć goli Bayernu

Bayern Monachium nie miał litości dla VfB Stuttgart w meczu 1/8 finału Pucharu Niemiec. We wtorek swoje spotkania wygrali też Schalke 04, Hamburger SV i 1. FSV Mainz 05.

Wiele krwi piłkarzom Schalke napsuł trzecioligowiec z Jeny - FC Carl Zeiss. Mimo że mecz zakończył się dość wysokim zwycięstwem przybyszów z Gelsenkirchen, goście oddech mogli złapać dopiero po 70. minucie, gdy gola na 3:1 strzelił Kevin Kuranyi. Obie drużyny mecz kończyły w dziesiątkę.

Bezlitośni dla swoich rywali byli zaś broniący tytułu piłkarze Bayernu Monachium. Bawarczycy już do przerwy prowadzili na wyjeździe z VfB Stuttgart 3:0. W końcówce pozwolili rywalom zdobyć honorowego gola. Ostateczny wynik? 5:1 dla mistrzów Niemiec. - Mamy dobry zespół i udowodniliśmy to - stwierdził po spotkaniu strzelec dwóch bramek Bastian Schweinsteiger.

W Hamburgu błysnął zaś Ivica Olić. Tamtejszy Hamburger SV 3:1 ograł TSV 1860 Monachium, a Chorwat strzelił dla gospodarzy wszystkie trzy bramki.

Taki sam wynik padł w meczu drugoligowców. SC Freiburg przegrał na własnym boisku z 1. FSV Mainz.

W środę odbędą się kolejne mecze 1/8 finału. Bayern Leverkusen zagra z Energie Cottbus, Borussia Dortmund podejmie Werder Brema, Karlsruher zmierzy się z SV Wehen Wiesbaden, a VfL Wolfsburg o awans powalczy z Hansą Rostock.