FC Sankt Pauli na remis z VfL Bochum

Zawodnicy FC St. Pauli zremisowali przed własną publicznością w spotkaniu 17. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi z VfL Bochum 1:1 (0:1). Warto zaznaczyć, że cały mecz w zespole gospodarzy zanotował były piłkarz Śląska Wrocław, Waldemar Sobota.

Na Millerntor-Stadion pierwszego gola zdobył dla niebiesko-białych Peniel Mlapa. 25-letni niemiecki napastnik na listę strzelców wpisał się w 20. minucie rywalizacji. Natomiast do wyrównania doprowadził w 76. minucie Aziz Bouhaddouz.

FC St. Pauli po 17. seriach gier plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli niemieckiej drugiej ligi. Natomiast VfL Bochum, które od 28. minuty grało w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę obejrzał Timo Perthel, na tym etapie rozgrywek zajmuje jedenastą pozycję.