Ancelotii: nie mogę doczekać się meczów z Arsenalem

Trener Bayernu Monachium Carlo Ancelotti z optymizmem podchodzi do dwumeczu przeciwko Arsenalowi w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Spotkania obu klubów to już swego rodzaju klasyka w tych rozgrywkach.

W przeszłości Arsenal mierzył się z Bayernem aż dziesięciokrotnie, w tym aż sześciokrotnie w 1/8 finału. Statystyka przemawia za Bawarczykami, którzy wygrali pięć spotkań, podczas gdy londyńczycy trzy. Niemiecka drużyna zdobyła w tej rywalizacji siedemnaście bramek, a angielska jedenaście.

- To będą dwa interesujące mecze i naprawdę nie mogę się ich doczekać. Ufam mojemu zespołowi i mam nadzieję, że awansujemy do ćwierćfinału. Będzie ciężko, ale wierzymy w swoje umiejętności. Musimy dobrze zaprezentować się w rewanżu w Londynie. W tym momencie Arsenal jest w bardzo dobrej formie, a ich trenera bardzo szanuję. Przegrali tylko raz w Premier League w tym sezonie - powiedział szkoleniowiec Bayernu Carlo Ancelotti.

Bramkarz Bawarczyków Manuel Neuer ma dobre wspomnienia z meczów przeciwko Arsenalowi. - Znamy się bardzo dobrze, bo często graliśmy w ostatnich latach. Udało nam się dwukrotnie awansować na tym samym etapie, ale nie możemy zapominać, że to cały czas mocna drużyna - ocenił.

 

Eurosport