Tuchel: to dla nas coś wyjątkowego

Borussia Dortmund zremisowała na wyjeździe z Realem Madryt 2:2 i awansowała do 1/8 finału Ligi Mistrzów z pierwszego miejsca w grupie. Thomas Tuchel, trener niemieckiej drużyny, był bardzo zadowolony z postawy swoich podopiecznych na Santiago Bernabeu.

- Cieszymy się z tego remisu i zakończenia rywalizacji w grupie na pierwszym miejscu. Dla nas jest to coś wyjątkowego, zwłaszcza, że przegrywaliśmy 0:2, byliśmy w stanie odrobić straty i otrzymaliśmy to, na co zasłużyliśmy na tym wielkim stadionie - powiedział Tuchel, cytowany przez oficjalną stronę internetową UEFA.

- Na początku popełniliśmy kilka prostych błędów. Pozwoliliśmy rywalom na wiele okazji do kontrataku. Jednak zmieniliśmy nasz styl gry, lepiej czuliśmy się na boisku i zawodnicy zaczęli wierzyć, że mogą stwarzać sobie sytuacje. Na początku nie graliśmy dobrze, ale potem zdołaliśmy zapewnić sobie remis. Moja drużyna zagrała bardzo dobrze - ocenił.

- Ten wynik bardzo nam pomoże, ponieważ stworzyliśmy sobie wiele sytuacji i osiągnęliśmy remis. Popełniliśmy jednak także wiele prostych błędów, ale po pół godzinie gry poprawiliśmy się. Od tego momentu graliśmy coraz lepiej, byliśmy odważniejsi i wróciliśmy do gry. Jestem zachwycony z końca spotkania - przyznał

 

ASInfo