Cenny remis Manchesteru City w Moenchengladbach

W starciu 5. kolejki fazy grupowej Champions League Borussia Moenchengladbach zremisowała z Manchesterem City 1:1 (1:1). Na listę strzelców wpisali się Raffael i David Silva. The Citizens są już pewni awansu.

Mecz był kluczowy dla końcowego układu tabeli. Po zwycięstwie nad Barceloną podopieczni Josepa Guardioli mieli na koncie siedem punktów i zajmowali drugie miejsce. Trzecia Borussia zgromadziła trzy "oczka" mniej.

W 23. minucie prowadzenie objęli gospodarze. Wszystko zaczęło się od Stindla, który urwał się obrońcom i ruszył lewym skrzydłem, po czym dograł płasko przed pole karne. Skorzystał z tego Raffael, który wpadł w szesnastkę, a następnie kropnął mocno i precyzyjnie, nie dając Claudio Bravo żadnych szans.

Tuż przed przerwą przed doskonałą szansą stanął Sergio Aguero. Argentyńczyk dostał świetne podanie od Raheema Sterlinga, ale Sommer poradził sobie z jego uderzeniem. Co nie udało się snajperowi The Citizens w tej akcji, powiodło się chwilę później Davidowi Silvie. Hiszpański pomocnik zawdzięcza gola Kevinowi De Bruyne. Były gracz Chelsea zagrał wzdłuż bramki, a Silva z najbliższej odległości doprowadził do remisu.

Od 51. minuty Borussia musiała radzić sobie w osłabieniu. Sędzia Cakir uznał, że Stindl uderzył Otamendiego. Pokazał graczowi gospodarzy drugą żółtą i czerwoną kartkę. Zawodnicy Guardioli mieli jednak przewagę liczebną tylko przez dwanaście minut, bo niedługo po wykluczeniu Stindla arbiter wyrzucił z boiska Fernandinho. Końcowe minuty należały do The Citizens, ale wynik już nie uległ zmianie.

Borussia Moenchengladbach - Manchester City 1:1 (1:1)

Bramki: Raffael (23) - David Silva (45+1).

Sędzia: Cuneyt Cakir (Turcja).

Czerwona kartka: Lars Stindl (Borussia, 51), Fernandinho (Manchester, 63).