VfL Bochum - Werder 1:4, Schalke 04 - Hamburger SV 3:3...

Schalke 04 Gelsenkirchen zremisowało z Hamburgerem SV 3:3 w najciekawszym meczu 10. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Po pierwszych czterdziestu pięciu minutach Hamburger jedną nogą był liderem niemieckiej ekstraklasy. Po golach Marcusa Berga i Piotra Trochowskiego goście prowadzili 2:0.

Jednak po zmianie stron Schalke ruszyło do odrabiania strat. Już w 62. minucie był remis. Najpierw na listę strzelców wpisał się Kevin Kuranyi, a po chwili bramkę zdobył Lukas Schmitz. Na dziesięć minut przed końcem w lepszych humorach znów byli kibice Hamburgera (drugiego gola zdobył Berg), ale tuż przed ostatnim gwizdkiem punkt dla Schalke uratował Kuranyi.

Wahania nastrojów przeżywali także kibice VfL Bochum i Werderu Brema. Już po kilkudziesięciu sekundach zapachniało sensacją, kiedy gola dla gospodarzy strzelił Słowak Stanislav Sestak. W odpowiedzi bremeńczycy zdobyli jednak trzy gole. Do siatki trafili Aaron Hunt, Marko Marin, Tim Borowski i Meszt Ozil.

Werder dzięki zwycięstwu zrzucił Schalke na czwarte miejsce w tabeli. Na fotelu lidera nadal zasiada Bayer Leverkusen, który ma na swoim koncie tyle samo punktów co drugi Hamburger SV.

VfL Bochum - Werder Brema 1:4 (1:2)