Guerreiro: odrzuciłem ofertę FC Barcelona

Tegoroczny mistrz Europy Raphael Guerreiro ujawnił, że latem odrzucił ofertę Barcelony na korzyść tej przedstawionej przez Borussię Dortmund. Portugalczyk przyznał, że głównym powodem takiej decyzji była szansa regularnych występów w zespole Bundesligi.

- Odrzucenie oferty Barcelony było bardzo trudną decyzją. W pewnym momencie musiałem jednak się zadeklarować i zdecydowałem, że propozycja Borussii jest najbardziej przekonująca. Chcę występować regularnie, gdyż potrzebuję jak najwięcej występów, by dalej rozwijać się piłkarsko. Teraz mogę przyznać, że dopisuje mi szczęście i wszystko w Dortmundzie toczy się po mojej myśli - powiedział Guerreiro w rozmowie ze stacją Canal Plus.

Kupiony za 12 milionów euro z francuskiego Lorient piłkarz przyznał jednocześnie, że latem 2015 roku odrzucił z kolei ofertę Paris Saint-Germain.

- Rzeczywiście miałem propozycję z Paryża, ale zdecydowałem się zostać jeszcze rok w Lorient. Przed Euro 2016 chciałem grać w zespole, gdzie będę miał pewne miejsce w podstawowym składzie. Okazało się to znakomitą decyzją, gdyż pozwoliło mi to znaleźć się w kadrze Portugalii i cieszyć się ze zdobycia mistrzostwa Europy - stwierdził 22-letni piłkarz, który w drużynie z Dortmundu wystąpił w ośmiu meczach Bundesligi i strzelił w nich dwa gole.

Po nieudanej próbie sprowadzenia Guerreiro Barcelona latem bieżącego roku kupiła właśnie z Paris Saint-Germain Francuza Lucasa Digne, który kosztował Dumę Katalonii 17 milionów euro.

 

Eurosport