Schalke pokonało FK Krasnodar i awansowało do kolejnej rundy

Schalke 04 Gelsenkirchen wygrało z FK Krasnodar 2:0 (2:0) i zapewniło sobie awans do kolejnej rundy rozgrywek. W podstawowym składzie rosyjskiej ekipy wybiegł Artur Jędrzejczyk, który przebywał na boisku do 75. minuty.

Gospodarze w przypadku zwycięstwa mogli sobie zapewnić awans do kolejnej fazy. Wydawało się zatem, że od pierwszych minut ruszą do zdecydowanych ataków, ale nic takiego nie miało miejsca. Dość niespodziewanie, to Krasnodar przejął boiskową inicjatywę i nadawał ton grze. Przekładało się to również na sytuacje bramkowe. Na te naprawdę groźne fani rosyjskiego zespołu czekać jednak musieli przez niemal pół godziny.

W 24. minucie przed szansą stanął Laborde, lecz w pozornie prostej sytuacji nie trafił czysto w piłkę. Niespełna 60 sekund później po raz kolejny mógł dać swojej ekipie prowadzenie, ale jego strzał poszybował nad poprzeczką. Czego nie udało się Krasnodarowi, Schalke dokonało już w jednej ze swoich pierwszych akcji zaczepnych. W 25. minucie dośrodkowaną z lewej strony piłkę przedłużył głową Choupo-Moting, a stojący przy dalszym słupku Caicara wpakował ją do siatki.

Zanim goście zdołali otrząsnąć się po tym ciosie, już otrzymali kolejny: w 28. minucie Konoplyanka idealnie odnalazł Bentaleba, a ten płaskim uderzeniem podwyższył prowadzenie Schalke. Gospodarze prowadzili więc 2:0, choć do tej pory byli zaledwie tłem. Krasnodar nie miał wyjścia i musiał się zabrać do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Tuż przed przerwą mógł strzelić kontaktowego gola: w 42. minucie po dobrym dośrodkowaniu Joaozinho główkował Pereyra, który pomylił się tylko nieznacznie.

Po zmianie stron nie mający nic do stracenia przyjezdni musieli zaatakować, ale Schalke kontrolowało przebieg boiskowych wydarzeń, nie pozwalając im na wiele. Godna odnotowania była jedynie próba Joaozinho (strzał z dystansu, który chybił celu) z 65. minuty. Im bliżej było ostatniego gwizdka sędziego, tym odważniej atakował Krasnodar, lecz niemiecki zespół umiejętnie ograniczał jego poczynania, a sam kąsał groźnymi kontrami.

W 75. minucie boisko opuścił Jęderzejczyk, którego zastąpił Kaleszin. Rosjanie do samego końca starali się o przynajmniej jednego gola, lecz ostatecznie mecz zakończyli z zerowym dorobkiem. Schalke wygrało i zapewniło sobie awans do kolejnej rundy rozgrywek.

W drugim meczu grupy I OGC Nice przegrało z RB Salzburg 0:2.

FC Schalke 04 - FK Krasnodar 2:0 (2:0)

Bramki: Caicara (25.), Bentaleb (28.)