Celtic Glasgow - Hamburger SV 0:1 (0:0)

Hamburger SV pokonał na wyjeździe Celtic Glasgow 1:0. Goście zwycięską bramkę zdobyli w 63. minucie. Artur Boruc był bez szans wobec precyzyjnego strzału Marcusa Berga.

Wicelider niemieckiej Bundesligi mógł objąć prowadzenie już w 2. minucie gry, ale udaną interwencję po strzale Jonathana Pitroipy zanotował Boruc. Po pół godzinie gry znowu Pitroipa niepokoił polskiego bramkarza, ale i tym razem wychowanek Pogoni Siedlce uratował zespół przed stratą gola.

W 51. minucie Boruca uratowała poprzeczka. Po raz kolejny w jednej z głównych ról wystąpił Pitroipa, który wyłożył piłkę Elii, a ten uderzył w poprzeczkę bramki Celtiku. Polski bramkarz byłby bez szans, gdyby piłka leciała w światło bramki.

Goście prowadzenie uzyskali w 63. minucie. Po szybkim odbiorze piłki na połowie Celtiku, Ze Roberto uruchomił Marcusa Berga, a król strzelców ostatnich młodzieżowych mistrzostw Europy pokonał Boruca strzałem w długi róg. Po tej akcji niemieckiego zespołu kibice "The Bhoys" zaczęli bić brawo rywalom swoich pupili.

Podopieczni Tony'ego Mowbray'a najlepszą okazję do wyrównania mieli w 80, minucie, ale strzał Paddy'ego McCourta po indywidualnej akcji na rzut rożny sparował Frank Rost.

W drugim meczu tej grupy Hapoel Tel-Awiw rozbił przed własną publicznością Rapid Wiedeń 5:1. Dzięki zwycięstwu zespół z Izraela ma na koncie 6 punktów i wespół z Hamburgerem SV prowadzi w grupie C.

Bramka: 0:1 Berg (63.).

Celtic: Boruc - Wilson, Caldwell, McManus, Naylor - McGeady, Brown (76. McGinn), Robson, Nguemo, Maloney (76. McCourt) - McDonald (61. Samaras).

HSV: Rost - Demel, Rozehnal, Mathijsen, Aogo - Elia, Jarolim, Ze Roberto, Jansen (77. Trochowski) - Berg, Pitroipa (89. Tesche).