Lewandowski doceniony przez zagranicznych kibiców

Świetny występ Roberta Lewandowskiego w spotkaniu 9. kolejki Bundesligi w Augsburgu, ukoronowany dwoma trafieniami Polaka i asystą, nie uszedł uwadze kibiców niemieckiej ekstraklasy, ale tylko tym zagranicznym.
Polski napastnik Bayernu Monachium zwyciężył bowiem w cotygodniowym plebiscycie na najlepszego piłkarza kolejki organizowanym na Twitterze przez oficjalną stronę Bundesligi w języku angielskim.

28-letni kapitan reprezentacji Polski otrzymał przeważającą ilość głosów - 41 procent i zostawił w tyle między innymi napastnika 1. FC Koeln Anthony’ego Modeste, który w spotkaniu z Hamburgerem SV ustrzelił swojego pierwszego, historycznego w rozgrywkach niemieckiej ekstraklasy hat-tricka (31 procent głosów), jak również swojego drużynowego kolegę Arjena Robbena, który w starciu z Augsburgiem zdobył bramkę i obsłużył Polaka dwiema asystami (21 procent).

Co ciekawe, inaczej głosy rozłożyły się w trwającym w tym samym czasie plebiscycie na najlepszego zawodnika dziewiątej kolejki, organizowanym na Twitterze przez oficjalną stroną Bundesligi, ale w języku niemieckim. Tu, do gustu bardziej przypadł bowiem kibicom występ francuskiego snajpera Modeste, który otrzymał od nich prawie połowę głosów - 44 procent. Lewandowski zaś musiał zadowolić się "jedynie" drugą lokatą (31 procent).

onet.pl