Austria Wiedeń - Werder Brema 2:2 (0:1)

W spotkaniach 3. kolejki grupy L Ligi Europejskiej Athletic Bilbao pokonał na własnym boisku z CD Nacional, a Austria Wiedeń zremisowała u siebie z Werderem Brema. Cały mecz w barwach gospodarzy zagrał polski obrońca, Jacek Bąk.

Defensor Austrii nie zaliczy czwartkowego wieczoru do szczególnie udanych, bowiem nie zachował się najlepiej przy straconych golach, dwukrotnie pozwalając Claudio Pizarro trafić do siatki. Za drugim razem Bąk - stojąc tyłem do bramki - z 16 m chciał podać głową do bramkarza, ale zrobił to stanowczo za słabo. Do piłki dopadł Pizzaro i strzelił gola na 0:2.

Drugą bramkę goście zdobyli w momencie, kiedy przewagę na boisku mieli gracze Austrii, jednak nie podcięła ona im skrzydeł. Natychmiast rzucili się do ataków i przyniosło im to gola kontaktowego, którego strzelcem był Emin Sulimani. Trzy minuty przed końcem wyrównanie uzyskał Thiago Schumacher i po trudnym meczu punkt został w Wiedniu.

W drugim ze spotkań zwycięstwo odniósł Athletic Bilbao. Goście prowadzenie objęli tuż przed przerwą, a na listę strzelców uderzeniem w prawy róg wpisał się Ressureicao Ruben Micael. Piłkarze z Bilbao mocno dążyli do wyrównania i udało im się to w 67. minucie gry, kiedy odpowiedź na trafienie Nacionalu znalazł Joseba Etxeberria. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem na strzał z pola karnego zdecydował się Fernando Llorente i umieścił piłkę w siatce zapewniając swojej drużynie komplet "oczek".

Po 3. kolejce liderem nadal jest Werder, który wyprzedza Athletic i Austrię. Na ostatnie miejsce spadł Nacional.

0:1 Pizarro 19.

0:2 Pizarro 63.

1:2 Sulimani 73.

2:2 Schumacher 87.

Sędziował Paolo Tagliavento (Włochy). Żółte kartki: Hunt, Boenisch, Mertesacker, Rosenberg (Werder).

Athletic Bilbao - CD Nacional 2:1 (0:1)

0:1 Micael 42.

1:1 Exteberia 67.

2:1 Llorente 86.

Sędziował Istvan Vad (Węgry) Żółte kartki: Ustaritz (Athletic) - Patacas, Alberto, Cleber (Nacional).