Piłkarze 1.FC Koeln zagrają w karnawałowych strojach

W Kolonii wielkimi krokami zbliża się "piąta pora roku", czyli koloński karnawał. Już po raz czwarty z rzędu wyjątkowe święto uczczą piłkarze 1.FC Koeln. W niedzielnym spotkaniu przeciwko Hamburgerowi SV w ramach 9. kolejki Bundesligi (30 października, godz. 17:30), ci pojawią się bowiem na boisku w nietypowych, bo karnawałowych trykotach.
Biało-czerwone koszulki, w których kolończycy grają na co dzień, zdobić będą dodatkowo: błazeńska czapka, herb Kolonii oraz symbol miasta - katedra.

- FC Koeln, Kolonia i karnawał są ze sobą ściśle powiązane. Tworzą prawdziwą jedność ducha całego regionu. Te karnawałowe trykoty uwzględniają to i są swoistym wyrazem miłości dla tego wspaniałego miasta i jego mieszkańców, którzy z dumą reprezentują nasz klub - powiedział przewodniczący FC Koeln, Alexander Wehrle.

W niedzielne popołudnie na Rheinenergiestadion w Kolonii, piłkarze Petera Stoegera nie tylko jednak karnawałowo będą się prezentować, ale również szampańskie, towarzyszyć im będą nastroje.

Ci, we wspaniałym stylu rozpoczęli bowiem tegoroczny sezon Bundesligi i po ośmiu kolejkach ligowych zmagań plasują się na wysokim, piątym miejscu w tabeli, tracąc zaledwie pięć punktów do liderującego w zestawieniu Bayernu Monachium.

Do spotkania z Hamburgerem SV, który rozgrywa z kolei swój najgorszy sezon w historii, przystąpią w roli zdecydowanego faworyta i raczej nie powinni mieć większych problemów z pokonaniem borykających się aktualnie dodatkowo z plagą kontuzji, hamburczyków.

 

onet.pl