Schalke pokonało Krasnodar

Krasnodar z Arturem Jędrzejczykiem przegrał z Schalke 0:1 w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Europy w grupie I. W drugim spotkaniu tej grupy Red Bull Salzburg uległ OGC Nice 0:1.

Przed pierwszym gwizdkiem na prowadzeniu w tabeli grupy I znajdował się Krasnodar. Rosjanie mieli komplet sześciu punktów, ale nie byli sami. Z nieco gorszym dorobkiem strzeleckim za ich plecami sytuowało się Schalke 04. Te dwie drużyny, przynajmniej w teorii, miały spokojnie wyjść z grupy. Na dwóch pozostałych miejscach znajdowały się Red Bull Salzburg i OGC Nice. Jak do tej pory Austriacy i Francuzi pozostawali bez punktów.

W najciekawszym meczu z punktu widzenia polskiego kibica Krasnodar z Arturem Jędrzejczykiem w składzie grał z Schalke 04. Pierwszą groźną sytuację oglądaliśmy w szóstej minucie. Po dośrodkowaniu z lewej strony piłka dotarła do Maxa Meyera. Zawodnik gości uderzył pod poprzeczkę, ale dobrze interweniował bramkarz rywali.

Cztery minuty później Niemcy wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zgraniu głową piłka dotarła do Jewhena Konoplanki. Zawodnik Schalke strzałem w górny róg trafił do siatki. W kolejnych minutach żadna z drużyn nie zdołała stworzyć zbyt wielu dogodnych sytuacji podbramkowych. Warto jedynie wspomnieć o szansie Konoplanki z trzydziestej siódmej minuty. Ukrainiec zszedł do środka i oddał strzał na bramkę, ale był on niecelny.

Po przerwie mecz nie zachwycał. Brakowało dogodnych sytuacji strzeleckich. Niecelne próby oddali między innymi Siergiej Petrow w pięćdziesiątej dziewiątej minucie i Franco Di Santo dziesięć minut później. W doliczonym czasie gry swoją szansę mieli jeszcze Rosjanie. Piłka odbita od Artura Jędrzejczyka dotarła do Ricardo Laborde. Kolumbijczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale ostatecznie przegrał on pojedynek z golkiperem rywali. To była ostatnia ciekawa sytuacja i mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem Schalke.

W tabeli grupy I z kompletem punktów prowadzi Schalke 04. Sześć punktów ma Krasnodar, który dzisiaj poniósł pierwszą porażkę, ale zajmuje drugie miejsce w grupie. Z jednym zwycięstwem na trzecim miejscu znajduje się OGC Nice. Bez punktów pozostaje Red Bull Salzburg.

 

onet.pl