Historyczne wydarzenie na stadionie w Dortmundzie

Piątkowe spotkanie w ramach 7. kolejki Bundesligi przeciwko Hercie Berlin (14 października, godz. 20:30) będzie szczególne dla Borussii Dortmund i kibiców dortmundzkiego klubu. W spotkaniu tym padnie bowiem spektakularny rekord na trybunach.

W piątek wieczorem dortmundzka Signal Iduna Park, która do 2005 roku funkcjonowała pod nazwą Westfalenstadion, powita 40-milionowego kibica i będzie pierwszym stadionem w Niemczech, który osiągnął ten wynik (w rozgrywkach Bundesligi).

Dotychczasowe 834 mecze rozgrywane w niemieckiej ekstraklasie na dortmundzkiej arenie obejrzało na żywo 39 936 317 kibiców. Rezultat ten nie zawiera jedynie meczu barażowego przeciwko Fortunie Koeln z 19 maja 1986 roku, który zgromadził na stadionie w Dortmundzie 54 tysiące widzów.

Kibic, który w nadchodzący piątek jako 63 683 wejdzie na stadion w Dortmundzie, będzie 40-milionowym, który obejrzy ligowe starcie BVB przed własną publicznością. Rekord ten będzie historycznym i spektakularnym wydarzeniem zarówno dla dortmundzkiego klubu, jak również niemieckiej piłki.

Dla większości nie będzie on jednak zaskoczeniem. Mecze Borussii Dortmund na Signal Iduna Park od lat cieszą się bowiem ogromnym zainteresowaniem wśród kibiców i gromadzą publiczność z całego świata. Od prawie dwudziestu lat (sezonu 1997/98), rok w rok dortmundzki stadion gromadzi co najmniej milion widzów i pod tym względem nie ma sobie równych w lidze.

 

onet.pl