Niemcy pewnie ograli Irlandię

Mistrzowie świata, reprezentacja Niemiec, nie zwalniają tempa w eliminacjach mundialu 2018, który odbędzie się w Rosji. We wtorek ekipa Joachima Loewa ograła 2:0 (2:0) Irlandię Północną i bez straty gola przewodzi w grupie C. W innych meczach tej grupy Czesi zremisowali 0:0 z Azerami, a Norwegia 4:1 (1:0) pokonała San Marino.

Niemcy gościli w Hanowerze Irlandię Północną w roli lidera grupy C, mając na koncie komplet wygranych i zero straconych bramek (po 3:0 z Norwegią i Czechami). Wyspiarze tymczasem na początek eliminacji zremisowali z Czechami 0:0, by rozbić na swoim terenie San Marino 4:0. Wygrana w Niemczech mogła dać im pozycję lidera, ale o pokonaniu mistrzów świata nie takie ekipy już marzyły, a z wyjazdów wracały ze sporym bagażem straconych goli.

Piłkarze Michaela O'Neilla starali się trzymać rywali z dala od własnego pola karnego, ale mistrzowie świata z każdą minutą zacieśniali pętlę wokół pola karnego rywali, aż w 13. minucie wybornie "rozklepali" defensywę Irlandczyków, robiąc miejsce do oddania strzału Julianowi Draxlerowi. As płasko kopnął piłkę przy prawym słupku i otworzył w ten sposób wynik. Cztery minuty później po rzucie rożnym świetnie główkował Mats Hummels, a Sami Khedira z bliska podwyższył głową na 2:0.

Niemcy osiągnęli przewagę, cofnęli się i czekali na okazje do kontr. W drugiej połowie nie forsowali tempa gry, nie starali się za wszelką cenę upokorzyć rywali, a ci nie byli w stanie odpowiedzieć, tracąc mnóstwo sił na odzyskanie piłki. Joachim Loew dał szansę rezerwowym, ze spokojem obserwował, jak jego maszyna odnosi trzecie kolejne zwycięstwo w drodze na mundial, trzecie bez straty gola.

Niemcy - Irlandia Północna 2:0 (2:0)

Bramki: Julian Draxler (13), Sami Khedira (17)

Sędziował: Paolo Tagliavento (Włochy).