Niemcy rozbili Czechów po popisach Muellera

Niemcy wykonali zadanie i pewnie pokonali w Hamburgu Czechów 3:0 (1:0) w eliminacjach do MŚ 2018. Po raz kolejny w ekipie Joachima Loewa szalał Thomas Mueller, który w sobotę zdobył dwie bramki. W drugim wieczornym meczu grupy C Irlandia Północna pokonała słabiutkie San Marino 4:0 (1:0).

Czesi przyjeżdżali do Hamburga skazani na pożarcie. W ostatnich miesiącach idzie im fatalnie. Na Euro nie wygrali meczu, a po turnieju zremisowali na inaugurację eliminacji z Irlandią Północną 0:0.

W Niemczech każdy wynik niż wygrana gospodarzy byłby niespodzianką. Podopieczni Joachina Loewa dominowali od początku. Już w 13. minucie po ładnej akcji całego zespołu objęli prowadzenie. Podawał Mesut Oezil, a gola strzelił niezawodny Thomas Mueller.

Do przerwy faworyci powinni zdobyć jeszcze ze dwie bramki, ale byli nieskuteczni. Dobre okazje mieli Julian Draxler, Mueller i Mario Goetze, ale albo minimalnie chybili albo dobrze interweniował Tomas Vaclik.

Drugie trafienie Niemcy dorzucili zaraz po przerwie. Precyzyjnym strzałem tuż przy słupku popisał się Toni Kroos. Mecz "zamknął" niezawodny Mueller w 65. minucie. Czesi byli bezradni. Do tego momentu oddali zaledwie jeden celny strzał.

Mueller, który w kadrze rozegrał w sobotę 80. mecz, bije kolejne rekordy. Jeszcze nigdy tak dobrze nie zaczął eliminacji. Przypomnijmy, że w pierwszym wygranym 3:0 meczu z Norwegią także strzelił dwa gole, a także zaliczył asystę. Uczestniczył więc w 5 z 6 strzelonych przez Niemców goli.

Ludzie Loewa bez problemów wygrali 3:0 i wrócili na straconą na moment pozycję liderów Grupy C. Po dwóch meczach mają komplet punktów i znakomity bilans bramkowy 6:0.

Niemcy - Czechy 3:0 (1:0)

Bramki: Thomas Mueller (13, 65), Toni Kroos (49).

Sędzia: Ovidiu Hategan (Rumunia).