Barcelona odwróciła losy meczu w Gladbach

Kapitalne spotkania w drugiej kolejce grupy C Ligi Mistrzów. Celtic Glasgow niespodziewanie postawił się Manchesterowi City, remisując 3:3 przed własną publicznością. Z kolei FC Barcelona odwróciła losy spotkania w Moenchengladbach i zwyciężyła 2:1. Liderem tabeli są Katalończycy.

Mając w odwodzie dwa mecze z Manchesterem City, mistrzowie Hiszpanii nie mogli pozwolić sobie na wpadkę w Moenchengladbach. Tymczasem jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. W 34. minucie po składnej akcji Mahmoud Dahoud zagrał sprytnie między obrońców do Thorgana Hazarda, a młodszy brat gwiazdy Chelsea Londyn nie miał problemów z pokonaniem Marca ter Stegena.

Miejscowi mogli strzelić gola już na samym początku spotkania. Po uderzeniu Hazarda Gerard Pique zagrał ręką w polu karnym, ale sędzia pozostał niewzruszony. Kolejne okazje na strzelenie bramki mieli Katalończycy. Najpierw po akcji Andresa Iniesty lepszy od Neymara okazał się Yann Sommer, a później Luis Suarez strzelił na siłę i minimalnie chybił.

Barca systematycznie się rozkręcała, czego dowodem były wyborne okazje bramkowe Paco Alcacera i Ivana Rakiticia. Pierwszy z nich powinien był trafić również w końcówce pierwszej połowy, już przy prowadzeniu gospodarzy, tyle że po raz kolejny kapitalnie spisał się Sommer, broniąc strzał z woleja.

Na wyrównanie trzeba było czekać do 65. minuty. Wprowadzony kilka chwil wcześniej Arda Turan dostał piłkę od Neymara i potężnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Sommerowi.

Grający wyborne zawody szwajcarski bramkarz kompletnie nie popisał się na nieco ponad kwadrans przed końcem meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu Neymara z woleja uderzył Suarez. Urugwajczyk przymierzył prosto w Sommera, wydawało się więc, że to koniec tej akcji. Tymczasem bramkarz BMG wypluł ją przez siebie, momentalnie doskoczył do niej Pique i wcisnął ją do siatki.