Manuel Neuer nowym kapitanem Die Maanschaft

Po zakończeniu kariery reprezentacyjnej przez Bastiana Schweinsteigera nowym kapitanem "Die Maanschaft" został bramkarz Bayernu Monachium, Manuel Neuer.

Kapitańska opaska reprezentacji Niemiec trafia na ramię 30-letniego Manuela Neuera na pierwszy mecz eliminacji mistrzostw świata z Norwegami w najbliższą niedzielę w Oslo.

Chociaż selekcjoner Niemców, Joachim Loew wskazał Neuera jako następcę Bastiana Schweinsteigera to nie będzie to dla bramkarza Bayernu Monachium całkiem nowa rola. W zakończonych w lipcu mistrzostwach Europy, Neuer nosił opaskę w 5 z 6 spotkań francuskiego turnieju. Powodem była kontuzja kolana, którą leczył pomocnik Manchesteru United.

Neuer w historii 14-krotnie był kapitanem w reprezentacji, a pierwszy raz w przegranym przez Niemców meczu z Argentyńczykami w Duesseldorfie w 2014 roku.

Decyzję selekcjonera skomentował Lothar Matthaus, który był kapitanem Niemców w trakcie wygranych mistrzostw świata 1990 roku we Włoszech. - On ma osobowość i dobrą reputacje w drużynie. To będzie dobry kapitan - stwierdził 55-letni rekordzista pod względem występów w niemieckiej kadrze.

Niemcy w eliminacjach do rosyjskiego turnieju 2018 zagrają w grupie C z: Norwegami, Czechami, Azerbejdżanem, Irlandią Północną i San Marino.

 

Eurosport