Schweinsteiger zrezygnował z gry w reprezentacji Niemiec

120 występów, 24 gole i... na tym koniec. Pomocnik Manchesteru United Bastian Schweinsteiger zakomunikował, że już więcej nie wystąpi w reprezentacji Niemiec. Piłkarz podziękował selekcjonerowi Joachimowi Loewowi oraz kolegom z kadry. Ostatnią wielką imprezą, na której wystąpił Schweinstegier były tegoroczne mistrzostwa Europy. Niemiecka kadra pożegnała się z turniejem w półfinale.

"Poprosiłem selekcjonera, żeby nie brał mnie pod uwagę przy kolejnych powołaniach do reprezentacji. Chciałem podziękować kibicom, klubowi, Niemieckiemu Związkowi Piłki Nożnej (DFB), trenerom i całemu zespołowi" – napisał na swoim Twitterze Schweinsteiger. "Było mi dane reprezentować kraj w 120 międzynarodowych meczach i doświadczyłem wspaniałych chwil, niezwykle pięknych i pełnych sukcesów" – dodał.

W 2014 roku Schweinsteiger zdobył z reprezentacją Niemiec mistrzostwo świata. W 2008 roku doszedł do finału mistrzostw Europy, ale wówczas musiał uznać wyższość Hiszpanii. Choć w ostatnim sezonie miał problemy z kontuzjami i rozegrał zaledwie 18 spotkań w angielskiej Premier League, to Loew zabrał go na Euro 2016 do Francji.

"Joachim Loew doskonale wiedział, że Euro 2016 znaczyło dla mnie bardzo dużo, bo chciałem wygrać tytuł, którego Niemcy nie zdobyły od 1996 roku. Jednak nie udało się i muszę to zaakceptować" – zakończył "Basti".

Schweinsteiger zadebiutował w niemieckiej kadrze w czerwcu 2004 roku w towarzyskim spotkaniu z Węgrami. Ostatnim meczem w reprezentacji było półfinałowe spotkanie Euro 2016 zakończone porażką z Francją (0:2).

 

Eurosport