Dalszy udział Jerome Boatenga na Euro niezagrożony

Z ulgą odetchnąć może reprezentacja Niemiec. Mistrzowie świata pokonali w ostatnim meczu fazy grupowej Irlandię Północną 1:0, pewnie awansowali do kolejnej fazy turnieju i wszystko wskazuje na to, że w niej liczyć będą mogli nadal na pomoc swojego czołowego obrońcy, Jerome Boatenga.

27-letni Niemiec nie dokończył wtorkowego spotkania z Irlandczykami ze względu na problemy z łydką. Boisko zmuszony był opuścić niespełna kwadrans przed końcowym gwizdkiem.

- Już w pierwszej połowie meczu Jerome uskarżał się na problemy z łydką. Po przerwie nie było lepiej. Zdecydowałem się wówczas na ściągnięcie go z boiska - wyjaśnił swoją decyzję, selekcjoner niemieckiej kadry Joachim Loew.

- Nie chciałem ryzykować. Jeśli doznałby jej naciągnięcia czy naderwania, turniej już by się dla niego zakończył - dodał 56-letni Niemiec.

Zdaniem Loewa, Boateng z powrotem do zdrowia powinien zdążyć już na niedzielne starcie 1/8 finału w Lille, w którym przeciwnikiem mistrzów świata będzie Słowacja albo Albania.

- Wydaje mi się, że w odpowiednim momencie ściągnęliśmy go z boiska. Jego stan nie uległ już pogorszeniu. Wierzę, że nasi lekarze w najbliższych dniach przywrócą mu zdrowie. Wychodzę z założenia, że Jerome zagra w niedzielnym meczu - oznajmił Loew.

 

onet.pl