SC Freiburg awansował do Bundesligi

SC Freiburg w meczu 32. kolejki drugiej ligi niemieckiej pokonał na wyjeździe SC Paderborn 2:1. Dzięki wygranej piłkarze Christiana Streicha zapewnili sobie awans do Bundesligi.

Wszystkie gole na Benteler Arena padły w drugiej połowie spotkania. Najpierw w 46. minucie gry bramkarza rywali pokonał Mike Frantz, a dwie minuty później było już 2:0 po trafieniu Nilsa Petersena. Wynik na 2:1 ustalił w 57. minucie meczu Moritz Stoppelkamp. Goście od 86. minuty spotkania musieli grać w osłabieniu. Swoją drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Pascal Stenzel.

W innym spotkaniu Kaiserslautern pokonało na wyjeździe FSV Frankfurt 4:1. Do 64. minuty spotkania w drużynie gości występował Mateusz Klich, którego zmienił Kacper Przybyłko. Polski napastnik przebywał na boisku tylko sześć minut, a później zastąpił go były gracz Lechii Gdańsk, Antonio Colak, który zdobył dwa gole.

Swoje spotkanie przegrało natomiast Sankt Pauli Hamburg, w barwach którego do 65. minuty występował Waldemar Sobota. Piłkarze Ewalda Lienena ponieśli porażkę 0:2 z TSV Monachium.