Loew: w meczu z Anglią zabrakło nam koncentracji

Reprezentacja Niemiec pokonała Włochy 4:1 (2:0) w towarzyskim meczu rozegranym w Monachium. Podopieczni Joachima Loewa częściowo zmazali więc plamę, jaką była dla nich porażka we wcześniejszym starciu z Anglią (2:3).

W rozegranym w sobotę spotkaniu Niemcy, dzięki bramkom Toniego Kroosa i Mario Gomeza prowadzili już 2:0, by ostatecznie przegrać, tracąc decydującą o wyniku bramkę w doliczonym czasie gry. Tym razem niespodzianki już nie było: nasi sąsiedzi po trzech kwadransach gry wypracowali sobie dwubramkową zaliczkę, a po zmianie stron potwierdzili przewagę.

Zadowolenia z rezultatu nie krył selekcjoner Die Mannschaft, Joachim Loew który przyznał, że jego zespół potrafił wyciągnąć wnioski ze starcia z Synami Albionu. – W tamtym starciu mieliśmy już, jak się wydawało, wszystko pod kontrolą, ale zabrakło niezbędnej koncentracji. Teraz chcieliśmy udowodnić, że stać nas na uważną grę od pierwszej do ostatniej minuty – mówił szkoleniowiec na pomeczowej konferencji prasowej.

Trener był też pod wrażeniem dobrej gry Mario Goetze, który wybiegł w podstawowym składzie i jeszcze przed przerwą wpisał się na listę strzelców, trafiając na 2:0. – Mario powraca po ciężkiej kontuzji, dlatego rozumiem, dlaczego dostaje w Bayernie tak mało szans. W poprzednich tygodniach dużo pracował nad tym, by wrócić do optymalnej formy. Mam nadzieję, że ten gol doda mu pewności siebie – skomentował.

Kolejne spotkania reprezentacja Niemiec rozegra na przełomie maja i czerwca. Jej rywalami będą dwaj inni finaliści mistrzostw Europy: Słowacja i Węgry.