Pięć goli w Berlinie. Anglicy ograli Niemców !

Świetny mecz i piękne gole w starciu Niemców z Anglikami. W towarzyskim spotkaniu w Berlinie przyjezdni wygrali 3:2 (0:1), a przegrywali już 0:2. Pięknymi trafieniami popisali się szczególnie Toni Kroos i Jamie Vardy. Strzelił także Mario Gomez, który być może zagwarantował sobie w sobotę wyjazd na Euro. Dwie bramki zdobyli piłkarze Tottenhamu (Harry Kane i Eric Dier). Niemcy to nasi grupowi rywale we francuskim turnieju.

Trener Roy Hodgson postawił w sobotę na Tottenham. W pierwszym składzie na mecz z Niemcami znalazło się aż czterech piłkarzy wicelidera Premier League - debiutant w kadrze Danny Rose, Harry Kane, Dele Alli i Eric Dier. Kapitanem, pod nieobecność kontuzjowanego Wayne'a Rooneya, został Gary Cahill. W bramce wystąpił Jack Butland. Uraz leczy bowiem etatowy golkiper Joe Hart.

W ataku Niemiec lekkie zaskoczenie. Pojawił się Mario Gomez, który szaleje w Besiktasie. Z 19 trafieniami jest najlepszym strzelcem ligi tureckiej. Napastnik miał w ostatnich latach pecha. Po Euro 2012 wystąpił tylko w czterech meczach towarzyskich kadry. Kontuzje uniemożliwiły mu regularną grę. W sobotę miał przekonać Joachima Loewa, żeby ten wziął go do Francji.

W 26. minucie umieścił nawet piłkę w siatce. Gdy cieszył się z gola, sędzia liniowy z lekkim opóźnieniem podniósł chorągiewkę. Powtórki pokazały, że spalonego nie było. Niemcy prezentowali się lepiej. Goście nastawili się na grę z kontry.

Na początku bliski pokonania Butlanda był Hummels. W końcówce pierwszej połowy do siatki gości trafił Toni Kroos. Pomocnik Realu dostał podanie od Mesuta Oezila, pobiegł z piłką kilka metrów i huknął z lewej nogi tuż przy słupku. Było to kąśliwe i niesygnalizowane uderzenie. Butland miał pecha, bo chwilę po utracie gola doznał kontuzji i na noszach został zniesiony z murawy. Zastąpił go Fraser Forster.

Co nie udało się Gomezowi w pierwszej połowie, udało mu się w 57. minucie. Sami Khedira dorzucił znakomicie na głowę Niemca, a ten w swoim stylu skierował piłkę obok bramkarza, który nie miał nic do powiedzenia. Być może tym strzałem zapewnił sobie bilet do Euro.

Anglicy po zmianie stron się otrząsnęli. Cztery minuty po golu Gomeza, pokazał nietuzinkowych umiejętności dał Kane. Napastnik zwiódł obrońców i ładnym strzałem przy słupku zmniejszył stratę. Na ostatnie 20 minut na boisku zobaczyliśmy Jamie'go Vardy'ego, który zmienił Danny'ego Welbecka.

Zaledwie cztery minuty po wejściu najlepszy strzelec Premier League dał o sobie znać. Z prawej strony dograł mu Nathaniel Clyne, a Vardy strzałem piętką wyrównał na 2:2. W ostatnich minutach goście powinno wyjść na prowadzenie. Pogubili się niemieccy obrońcy. Piłkę przejął Vardy, wyłożył ją do Allego, a ten nie trafił na pustą bramkę. Kiedy wydawało się, że przyjazdni muszą zadowolić się remisem, gola na 3:2 strzelił Dier, który wykorzystał wrzutkę z rzutu rożnego.

We wtorek Niemcy zagrają kolejny sparing z Włochami. Od pierwszej minuty ma wystąpić pomijany w Bayernie Mario Goetze. W sobotę wszedł na ostatnie 11 minut.

Niemcy są grupowymi rywalami Polaków w Euro 2016. Mecz odbędzie się 16 czerwca w Paryżu.

Niemcy - Anglia 2:3 (1:0)

Bramki: Toni Kroos (43), Mario Gomez (57) - Harry Kane (60), Jamie Vardy (74), Eric Dier (90)