Kolejna wygrana HSV, nieudany debiut Funkela

Hertha Berlin pod wodzą nowego trenera, Friedhelma Funkela poniosła siódmą porażkę w tym sezonie. W niedzielne popołudnie ostatni zespół tabeli przegrał 1:3 z Hamburger SV. Gospodarze bez Piszczka i Wichniarka objęli prowadzenie w 9.minucie po trafieniu kapitana Arne Friedricha. W 24.minucie samobójczą bramkę zdobył Kaka, a następne trafienia dla gości dołożyli David Jarolim (38.) i dwie minuty później Ze Roberto. HSV po szóstej wygranej w tym sezonie zrównał się punktami z prowadzącym Bayerem Leverkusen.

Hertha BSC Berlin - Hamburger SV 1:3 (1:3)

Hertha BSC Berlin: Ochs (33.Burchert) - Friedrich, Kaka, von Bergen, Pejcinovic - Kacar, Dardai - Ebert, Raffael (70.Domovchiyski), Nicu (56.Cesar) - Ramos

Hamburger SV: Rost - Demel, Mathijsen, Boateng, Aogo - Jarolim, Zé Roberto - Torun, Elia (89.Tavares) - Petric (63.Trochowski), Berg (78.Pitroipa)

Bramki: 1:0 Friedrich (9.), 1:1 Kaka (24./samob.), 1:2 Jarolim (38.), 1:3 Zé Roberto (40.)

Sędziował: Günter Perl (München)

Widzów: 45.000

Żółte kartki: Friedrich, Ebert / -