Borussia Dortmund przypieczętowała awans

Borussia Dortmund po raz drugi pokonała Tottenham Hotspur w 1/8 finału Ligi Europy. W Londynie podopieczni Thomasa Tuchela wygrali 2:1, a Łukasz Piszczek rozegrał całe spotkanie.

Losy rywalizacji w tej parze zostały już praktycznie rozstrzygnięte po pierwszym spotkaniu w Dortmundzie. Trener Tottenhamu Mauricio Pochettino desygnował do gry na Signal Iduna Park na wpół rezerwowy skład, dając jednoznaczny sygnał, że ważniejsze są dla niego rozgrywki angielskiej ekstraklasy. Koguty gładko przegrały 0:3.

Nie ma się zatem co dziwić, że i w rewanżu trener londyńczyków nie rzucił do boju najlepszego możliwego składu. Dużo bardziej poważnie do sprawy podszedł Tuchel, który wystawił niemal galową jedenastkę. Dało to efekt już w 24. minucie. Aubameyang przejął piłkę na mniej więcej 30. metrze, obrócił się w kierunku bramki, a następnie kropnął w kierunku dłuższego słupka. Hugo Lloris wyciągnął się jak długi, ale nie zdołał sparować tego uderzenia.

To także goście stworzyli pierwszą strzelecką okazję w tym spotkaniu. W 14. minucie Aubameyang odegrał w polu karnym do Marco Reusa, a ten uderzył mocno, ale tylko w boczną siatkę. W odpowiedzi Eric Dier główkował po rzucie rożnym, jemu też zabrakło precyzji.

Tuż przed przerwą miejscowych powinien był dobić Hernich Mchitarjan. Ormianin biegł przez pół boiska z Tobym Alderweireldem na plecach, a gdy był już w polu karnym, przymierzył tuż obok słupka.

Dortmundzka "10" zrehabilitowała się w drugiej połowie. Były piłkarz Szachtara Donieck dynamicznie wyszedł z kontrą, a następnie dobrze rozprowadził akcję na prawą stronę do Aubameyanga. Gabończyk wpadł w pole karne i mocnym strzałem zmusił Llorisa do kapitulacji.

Kilka chwil później, bo już w 73. minucie Koguty zdobyły honorową bramkę w tym dwumeczu. Neven Subotić wystawił piłkę Son Heung-minowi jak na tacy, który skwapliwie skorzystał z prezentu, mijając Romana Weidenfellera i ustalając wynik spotkania na 1:2.

Losowanie par ćwierćfinałowych zaplanowano na godz. 13 w najbliższy piątek.