Szachtar Donieck zremisował z Schalke 04

W pierwszych meczach 1/16 finału Ligi Europy kończący w dziesiątkę Szachtar Donieck zremisował we Lwowie z Schalke Gelsenkirchen 0:0.

Na boisku spadkowicza z Ligi Mistrzów Schalke chciało wypracować sobie jak największą zaliczkę przed rewanżem, jednak plan udał się tylko połowicznie. Piłkarze Andre Breitenreitera nie dali się występującemu we Lwowie w roli gospodarza Szachtarowi, ale też nie potrafili go ukłuć.

Prym w atakach na bramkę zespołu z Doniecka wiodły obecnie dwa najgorętsze nazwiska w Schalke, czyli pozyskany już przez Liverpool obrońca Joel Matip i nęcony przez Real Madryt Leroy Sane. W 68. minucie nowy nabytek "The Reds" nawet trafił do siatki, ale bramka nie została uznana, ponieważ sędzia uznał, że Matip wcześniej faulował.

Klubowi z Bundesligi nie pomogło nawet osłabienie rywala. W 86. minucie za drugą żółtą kartkę drogi do szatni przedwcześnie musiał poszukać doświadczony obrońca Ołeksandr Kuczer, ale jego koledzy stanęli na wysokości zadania i dowieźli bezbramkowy remis.