Porażka lidera na Millerntor, gol Klicha

W piątkowym meczu 21.kolejki 2.Bundesligi, FC St.Pauli z Waldemarem Sobotą w składzie pokonało na własnym boisku 1:0 lidera, RB Leipzig. Przed 29 546 widownią na wypełnionym po brzegi Millerntor-Stadion zwycięską bramkę dla gospodarzy strzelił Marc Rzatkowski w 8.minucie spotkania.

Kolejną bramkę w tym sezonie strzelił dla 1.FC Kaiserslautern Mateusz Klich, w wygranym wyjazdowym spotkniu z SC Paderborn 4:0. Polak wpisał się na listę strzelców w 56.minucie. Pozostałe bramki dla FCK zdobyli: Stipe Vucur (22./77.) oraz Ruben Jenssen (35.).
Dla Paderborn było to dziewiąte spotkanie z rzędu bez zwycięstwa w lidze. Po tej porażce wydaje się być mocno zagrożona pozycja trenera SCP, Stefana Effenberga.
W trzecim spotkaniu tego wieczoru, SpVgg Greuther Fürth wygrało na wyjeździe 2:1 (2:0) z FSV Frankfurt. Sebastian Freis zdobył dwie bramki dla zespołu gości w 12. oraz 30.minucie. Dla gospodarzy trafił Dani Schahin (49.).