Wygrana Bochum, remis 1.FCK

W piątkowy wieczór wznowiła po przerwie zimowej rozgrywki 2.Bundesliga.
Na rozpoczęcie 20.kolejki VfL Bochum pokonało przed własną publicznością 2:0 wicelidera, SC Freiburg. Przed 18.245 widownią bramki dla VfL zdobyli Marco Terrazzino (13.) oraz Tim Hoogland (67.). Mimo tej porażki Freiburg nadal zajmuje drugie miejsce w tabeli, VfL jest czwarte.

1.FC Kaiserslautern mimo prowadzenia 2:0 tylko zremisowało na własnym boisku z 1.FC Union Berlin 2:2. Ruben Jenssen (34.) oraz Marcel Gaus (40.) strzelali w tym meczu dla FCK. Po zmianie stron do głosu doszli goście strzelając dwie bramki: Fabian Schönheim (76.) oraz Bobby Wood (85.). W zespole FCK zagrali dwaj Polacy, Przybyłko grał do 60.minuty, natomiast Klich został zmieniony w 75.minucie.

SV Sandhausen tym razem bez Jakuba Koseckiego wygrało u siebie 1:0 z SC Paderborn. Tim Kister (49.) zdobył jedyną bramkę w tym pojedynku dla SVS.